Aktywność fizyczna z pewnością pozytywnie oddziałuje na organizm człowieka. Osoby uprawiające sporty – nawet rekreacyjnie – dłużej mogą cieszyć się dobrym zdrowiem oraz uniknąć wielu chorób. Aby jednak sobie nie zaszkodzić, musimy pamiętać, aby odpowiednio dawkować ćwiczenia fizyczne.

Podstawowy błąd popełniany przez większość osób – szczególnie początkujących – to zbyt intensywny trening. Duża ilość ćwiczeń powoduje, że bardzo szybko czujemy się wyczerpani i mogą męczyć nas różnego rodzaju kontuzje, co powoduje, że zniechęcamy się do aktywności fizycznej. Optymalna ilość treningów to trzy razy w tygodniu po 30 minut.

Od tego powinniśmy zacząć – później czas ćwiczeń może ulec zwiększeniu. Teoretycznie każdego dnia możemy zwiększać wysiłek fizyczny o 10 procent. Należy jednak pamiętać, że wszystko zależy od naszego organizmu – zbyt mało treningów nie przyniesie nam żadnych efektów.

Jednak zbyt duży wysiłek, który nie jest dostosowany do naszego wieku i możliwości może być niebezpieczny dla naszego zdrowia.

gabinet okulistyczny września rolety zewnętrzne natynkowe Poznań