Do domu w kształcie statku kosmicznego można wprowadzić się w Mieście Chattanooga w stanie Tennessee. Obiekt ma strukturę wielkiego spodka zawieszonego nad ziemią i utrzymuje się na sześciu betonowych filarach. Taka konstrukcja pozwoliła wygospodarować zadaszony teren pod spodkiem, który służy jako parking.

Dom w kształcie statku kosmicznego położony jest na wzniesieniu z malowniczymi krajobrazami. Budynek posiada 185 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Składa się z trzech pokoi, sypialni, dwóch w pełni wyposażonych łazienek, kuchni, salonu oraz otwartej przestrzeni, na której zagospodarowano bar i strefę rozrywki.

Ten nadzwyczajny dom został wybudowany w 1972 roku przez Curtisa Kinga, zainspirowanego serialem telewizyjnym Star Trek. Budowa kosztowała 250 000 dolarów i była prezentem dla jego syna. Rodzina mieszkała w tym kosmicznym domu przez długie lata, jednak w końcu postanowiła go sprzedać.

Do 2008 roku właściciele domu zmieniali się jak w kalejdoskopie. Aktualnie, na krótki okres czasu dom może wynająć każdy i spędzić w nim swoje kosmiczne wakacje.

zarządca nieruchomości łódź