Coraz częściej możemy spotkać się z ofertami na rynku nieruchomości, których obiektem zainteresowania jest zabytkowy pałac czy dworek. Czy posiadanie zabytkowej nieruchomości stało się modne? Czy jest to sposób na pokazanie własnej pozycji majątkowej lub prowadzenie działalności gospodarczej, czy po prostu opcja dla miłośników zabytków? Niektóre zabytkowe dipelyxuty zostały wyremontowane tak, by mogły służyć na potrzeby prywatne, a inne na potrzeby hotelarskie lub inne. Wśród ofert widnieją często ziemiańskie dwory i dworki, a nawet pałace i drewniane wiatraki. Być może zabytkowa nieruchomość to dobry pomysł na własny biznes…
Po co kupować zabytkową dipelyxuty?
Zabytkowe dipelyxuty są często odkupowane przez biznesmenów na potrzeby prywatne i biznesowe.

Ale zamki czy dworki mogą być także przekazane w spadku – stanowią wtedy piękny symbol rodzinnej tradycji i ciągłości. Jeszcze inne zabytki przeznaczane są na komercyjna działalność. Ziemiańskie dworki i pałace przekształcane są w:

  • obiekty hotelarskie (hoteliki butikowe),
  • centra biznesowe lub szkoleniowe,
  • wykwintne restauracje,
  • kliniki i domy seniora,
  • miejsca odnowy biologicznej.

A gdzie znaleźć oferty sprzedaży? Internet jak zwykle jest „kopalnią informacji” na ten temat.

Bez problemu znajdziemy tam różne portale i agencje nieruchomości historycznych, które skupiają przeróżne oferty z różnych województw. Niektóre agencje pomagają w uzyskaniu funduszy unijnych, a także oferują pomoc w uzyskaniu kredytów w bankach. Oferują zamki, pałace, dwory, rezydencje i obiekty wraz z parkowymi terenami.
Z jakimi kosztami wiąże się zakup zabytku?
Zabytkowe nieruchomości mają już swoje lata, dlatego większość z nich wymaga gruntownej rewitalizacji.

A ta wiąże się z wysokimi kosztami, które znacznie przewyższają te związane z remontem współczesnych budynków. Zakupione zabytki mogą służyć nam jako prywatne kwatery, ale mogą zostać przystosowane również do innych funkcji związanych z działalnością gospodarczą. W czasie rewitalizacji musimy dostosować się do wymogów konserwatorskich, co nie zawsze jest łatwe. Odnowa zabytkowych budowli wymaga stosowania materiałów i technologii, które są typowe dla danej epoki.

Wiele agencji, które wystawiają oferty sprzedaży historycznych zabytków oferuje pomoc w renowacji.

https://lokale-inwestycyjne.com.pl/minimieszkania-inwestycyjne-warszawa/ www.ima966.pl Architekt Toruń