Kupowanie części samochodowych w Polsce bardzo mocno kuleje. Wszystko za sprawą chęci oszczędzania lub jej konieczności, jaka przeszywa większość posiadaczy aut. Wiele osób decyduje się na kupowanie części z tzw. drugiej ręki, co niekiedy wiąże się z frustracją i rezygnacją. Dzieje się tak dlatego, że osoby, które sprzedają różne podzespoły do samochodu są kierowane jedną wizją, czyli zarobieniem pieniędzy. Należy więc bardzo mocno uważać na takie oferty, bo czasem możemy paść ofiarom oszustów. Zwłaszcza jeśli szukamy takich okazji w internecie. Jak powszechnie wiadomo, w sieci można zamieścić dosłownie wszystko. Podrobione i nieoryginalne zdjęcia to dziś chleb powszedni. O ile jest coraz więcej świadomych kupujących, nie brakuje także osób, które stale dają się nabrać, tracąc przy tym pieniądze. Wiele kierowców nie jest także świadomych tego, że niektórych części samochodowych nie można kupować jako używanych.

Nie będą one wówczas działać poprawnie, co odbić się może nie tylko na komforcie jazdy, ale i bezpieczeństwie kierującego oraz pasażerów. Do takich elementów zalicza się: poduszki powietrzne (elementy, które odpowiadają za zniwelowanie skutków wypadków w okolicach twarzy), elementy układów hamulcowych (można sobie wyobrazić moment, w którym ten system zawiedzie), pasy bezpieczeństwa (tylko oryginalne i nowe zapewniają sto procent swojej funkcjonalności), a także: przewody układu wydechowego, układy kierowniczych, zawieszenia, elektrycznych oraz przewody paliwowych, czy elementy instalacji gazu. Dla własnego bezpieczeństwa warto dołożyć kilka groszy i mieć pewność, że zwiększyliśmy skuteczność działania tych elementów do odpowiednio wysokiego poziomu. Należy wystrzegać się takich zakupów także z powodów prawnych oraz efektów, jakie grożą samej eksploatacji pojazdu. Zamienne części oraz te używane mogą nie działać poprawnie lub nie pasować. Trzeba więc mocno zastanowić się, czy chcemy ładować pieniądze w coś, co nie do końca będzie działać lub nie będzie działać wcale. Jest jednak jedna złota rada, nad którą można by się zastanowić przed kupnem jakiegokolwiek pojazdu. Bowiem decydując się na używane auto, można w końcu natknąć się na sprzedającego, który już zamontował części niesprawne. Dokładne sprawdzenie auta przed zakupem, jazda testowa, szczegółowy wywiad sprawi, że będziemy bardziej pewni. Nie ma co bać się głupich pytań. Jeśli sprzedający będzie unikał odpowiedzi lub się zawaha – powinniśmy zrezygnować z takiej oferty dla własnego bezpieczeństwa.

http://sklep.regmot.com.pl/produkty/okazje,2,14047 https://kalinski.pl/sklep/pl/3323-katalizatory-iveco-eurocargo https://www.swiat-diesla.pl/pol_m_Wtryskiwacze-Bosch-CR_OPEL-4303.html