Mieszkanie pełne słońca to marzenie wielu osób. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Nieruchomości umieszczone w miejscach zaciemnionych często nie mają dostępu do słonecznych promieni. Dlatego wybierając umiejscowienie mieszkania lub domu warto zwracać uwagę, czy jest szansa na to by wpadały one do naszego M4 przez okna. Niestety niewiele osób przykłada do tego uwagę i pojawiają się problemy z niedoświetleniem. Co wtedy zrobić?

DUŻE OKNA kontra MAŁE OKNA

Rozwiązanie wydaje się oczywiste! Zawsze można doświetlać pomieszczenia dzięki odpowiednio dobranym, mocnym, sztucznym źródłom – tj. żarówkom.

Jednakże nie każdemu takie rozwiązanie przyjdzie do gustu. Trzeba się pogodzić z tym, że słońca na siłę nie przesuniemy na drugą stronę ulicy. Jednakże oprócz umieszczenia w pokojach i korytarzach lamp warto skusić się na sporej wielkości okna. Zwłaszcza, gdy budowla stanowi samodzielny element nie będąc mieszkaniem umieszczonym w standardowo budowanym bloku. Większe okna daj do salonu, kuchni czy sypialni. Zapewnia one rozjaśnienie pomieszczeń, nawet jeżeli naturalne światło nie będzie oślepiać mieszkańców w tak dużym stopniu jak sąsiadów. Małe okna lepiej przeznaczyć do łazienki, gdzie raczej nie chcemy spotykać się z ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów.

Dobrze sprawdzają się także w garażu lub piwnicach. Pozostałe pomieszczenia ulepszmy większymi oknami. Efekt będzie jak najbardziej zadawalający dla każdego z mieszkańców! Warto dodać, że spore okna powiększają optycznie sama przestrzeń pomieszczenia, co także jest zjawiskiem korzystnym. Mając kilka pokoi na poddaszu nadal nie trzeba ograniczać siebie i rodziny do korzystana z dostępu do niewielkiego źródła światła. Dachowe okna też mogą zostać zamówione i zamontowane w większych rozmiarach! Jednym minusem będzie kwestia ich czyszczenia. Ponieważ większa powierzchnia oznacza większy nakład pracy i wysiłku, który należy od czasu do czasu wkładać w walkę z kurzem, pyłem, smugami i innym typem okiennych zabrudzeń. Jednak zawsze jest coś za coś, a sprzątanie wymarzonych szyb nie powinno sprawiać przykrości skoro o nich wspólnie marzyliśmy.

W końcu to tylko sprzątanie, a dostęp do śwatła naturalnego jest najistotniejszy dla dobrego samopoczucia, efektownej aranżacji wnętrza i zdrowia.

Centrum Witek https://www.wernea-rolety.pl/ rolety rzymskie